Sağlık Ocağında Gebelik Testi Sonucu Ne Zaman Çıkar?

0
9702
Sağlık Ocağında Gebelik Testi Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Sağlık Ocağında Gebelik Testi Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Kadınlar için gebelik testi sonuçları oldukça önemlidir. Gebelik testi yaptırdıktan sonra sonuçların ne zaman çıkacağını da merak ederler. Sağlık Ocağı yani Aile Sağlık Merkezleri aracılığıyla yapılan tahliller 1 gün sonra Sağlık Ocağına gidilerek alınabilmektedir. Bir gün sonra internet ortamı üzerinden tahlil sonuçları açıklanmaktadır. Bu sayede gebe olup olmadıklarını öğrenmek isteyen kadınlarımızda bilinçlenme şansını elde etmeye başlayacaktır. Aile Hekimliği, vatandaşlarımız için internet üzerinden de bilgi desteği sunuyor. Tahlil sonuçlarınızı öğrenmek istediğiniz an yeniden Aile hekimliğinin yolunu tutmanıza gerek kalmıyor. Tam aksine gebelik testi sonucunu internet kanalıyla bir gün sonrasında hızlıca öğrenmeye başlıyorsunuz. Sağlık Ocağında gebelik testini yaptırıp bir gün sonrada sonucu öğrenmek istiyorsanız uygulamanız gereken bazı adımlar olacak. İşte bunlar şu şekildedir.

Öğleden Önce Gidiniz

Çoğu kadınlar gebe kalıp kalmadıklarını öğrenmek adına sabırsız olabiliyor. Bu yüzden bir an önce öğrenmek istiyor. Sonuçlarınızı ancak 1 gün sonrasında öğrenmeniz mümkündür. Bunun içinde ilk olarak Sağlık Ocağı yani Aile Sağlık Merkezleri’nde saat 13.00 öncesinde kan vermeniz gerekecektir. Bu sayede 13.00 öncesinde kan verdiğiniz takdirde ise bir gün sonrasında sonuçları öğrenmeniz daha kolay oluyor. Fakat vatandaşlarımızın unutmaması gereken bazı detaylarda vardır. Bunlar, tahlil verme işleminizi gerçekleştirdikten sonra ise tahlil türü üzerinde yazılı olan numarayı aramayı mutlaka unutmamanız gerekiyor.

Tahlil Sonuçları Sorgulaması Nasıl Yapılıyor?

Sağlık Ocağı tahlil sonuçlarınızı öğrenmek için hekim tarafından verilen kayıt numarası ile aşağıdaki internet üzerinden işlemlerinizi sorunsuz olarak gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bazen sabah saatlerinde sisteme sonuçlar görülmemektedir bu gibi durumlarda öğleden sonra da bakmanızı tavsiye ederiz. Unutmamalısınız ki sistem üzerinden sonuçları alabilmeniz için mutlaka Tc Kimlik no ve kayıt numarası gereklidir. Bilgilerinizi sisteme girince tahliliniz hemen ekranda görülecek ve isterseniz de sonuçlarınızı çıktı alabileceksiniz. Böylelikle gebelik sonucuna göre hamile olup olmadığını hızlıca anlamış olursunuz.

Tahlil sorgulama linki: labim.ihs.gov.tr/labim/HastaTetkikSonucSorgulama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here